regl ağrısı

Regl Ağrısı Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir

Kadınların her ay yaşadıkları regl ağrısı dönemi bazen kâbus haline gelebilir. Bu ağrı dayanılmaz hale geldiğinde, kadınların günlük yaşamları da olumsuz etkilenir. Bazı kadınlar bu dönemi hafif sancılarla atlatsa da çoğu kadında bu durum şiddetli ağrılarla geçmektedir. Bu sebeple regl ağrısı nasıl geçer ve bu dayanılmaz regl ağrısına ne iyi gelir bir kaç faydalı bilgi ile çözüm bulalım.

İlaç tedavisini tavsiye etmediğimiz ve zaten işimiz de olmadığından çok girmeyeceğiz. Bu dönemde karın ağrısına iyi gelecek basit yöntemler ile çözüm arayacağız. İşte bir kaç evde doğal yöntemler ile uygulayabileceğiniz ve ağrılarına iyi gelebilecek çözüm önerilerimiz.

regl ağrısı
  • Regl döneminde mümkün olduğunca çok su içmeye çalışın. Bu tür bir sıvı kaybı meydana geldiğinde, vücudun susuz kalması normaldir. Alkollü içeceklerden kaçınmak, tuz içeriğini azaltmak, kafein tüketmemek ve tütün ürünlerini sevmemek hafifletmek için çok yararlıdır. Su kaybınızı, içme suyu ile karşılayarak, şişkinlik ve halsizlik gibi yaygın semptomları hafifletebilirsiniz.
  • Bu dönemin neden olduğu bel ağrısının en büyük düşmanı, vücut sıcaklığıdır. Acı alanınıza sıcak bebek bezi veya sıcak su şişesi koyduğunuzda, ağrının büyük ölçüde azalacağını fark edeceksiniz.
  • Bu dönemde yağlı ve şekerli atıştırmalıklar arasanız da bu yiyecekler dostunuz değildir. Daha çok meyveler, domates, kabak, biber ve yeşil yapraklı sebzeler tüketiniz. Araştırmaya göre, E vitamini takviyesi alan kadınlarda, ağrının şiddeti azaltmaya başlamıştır.
  • Sıcak suda olduğu gibi; sıcak bir banyo kasları gevşetmek, kan akışını rahatlatıp, vücudu sakinleştirmek ve zihni ağrının neden olduğu basınçtan kurtarmak için iyi bir yöntemdir.
  • Regl karın ağrısına, karın bölgesindeki ağrılar için parmaklarınız ile yapacağınız dairesel masaj rahatlatıcı olabilir.
  • Kas gevşemesi için bir diğer önemli faktör ise egzersizdir. Egzersiz yapmak, küçük adımlar atmak, çeşitli hareketlerle kasları germek, krampları ortadan kaldırmak için etkili bir yoldur.
  • Bitki çayları sakinleştirici etkisiyle stres, anksiyete, gerginlik ve öfke gibi bu sırada meydana gelen, hormonal değişikliklerin neden olduğu duygusal değişiklikleri kontrol eder.
  • Uyku genellikle hormon döngüsünü destekler ve stres hormonu seviyelerinde azalmaya neden olur. Bu nedenle başa çıkmayı kolaylaştırır. Kramplarınız olduğunda dinlenin, yorgunluğunuzu bu şekilde hafifletin.
  • Bir diğer çözüm yolu ise, orgazm ile rahimde kan akışının hızlanması ve beynin otomatik olarak, ağrıyı hafifleten doğal kimyasallarla dolması ile gerçekleşebilir.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir