adet-söktürücü-soğan-kürü-tarifi
adet-söktürücü-soğan-kürü-tarifi

İbrahim Saraçoğlu’ndan Adet Söktürücü Soğan Kürü Tarifi

İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanan adet söktürücü soğan kürü tarifi ile karşınızdayız. Adet söktürücü soğan kürünün nasıl yapıldığına geçmeden önce soğan suyunun vücudumuza etkilerini bilmekte fayda var.

Soğan suyu, folik asit, kalsiyum, C vitamini, demir gibi vitamin ve minarelleri içeren oldukça kuvvetli bir besin türüdür. Kanserle savaşma, bağışıklık sistemini güçlendirme, kan şekeri değerini azaltma gibi bir çok özelliği bulunmaktadır.

Aynı zamanda soğan suyu doğal bir adet söktürücü özelliği taşır. Adet sancılarına da oldukça iyi gelmektedir. Soğan kürü regl olmuş ya da olmak üzereyken iki şekilde de kullanılmaktadır. Adet söktürücü soğan kürü, kullananlar tarafından pozitif yorumlanmış ve oldukça beğenilmiştir. Adet söktürücü soğan kürü 2 şekilde hazırlanmaktadır. İlk yöntem soğanın kabuklarından yapılırken ikinci yöntem de soğanın kendisinden yapılmaktadır.

Doğuştan gelen rahatsızlıklar, belirli bir takım hastalıklar, stres, üzüntü, kilo durumunun aşırı yüksek ya da düşük olması, kullanılan ya da kullanılmış ilaçlar adet gecikmesine yol açmaktadır. Bu durum insanları adet söktürücü ilaçlar ve adet söktürücü bitkilere yöneltmektedir. Soğan kürü en etkili doğal adet söktürücülerden biridir. Adet görmeme durumunuz çok uzun süreleri görüyorsa ya da adet görürken kanamanız çok azsa doktorunuzla iletişime geçmeyi unutmayın.

Adet söktürücü özelliğinin yanı sıra yumurtalık kisti sorunu yaşayanlar için de harika bir besindir. Soğan suyunun yumurtalık kistine iyi geldiği bilinmektedir.

Soğan suyu adet söktürücü kürü günde 2 defa olmak üzere aç ya da tok şekilde alınmalıdır. 7 – 10 gün içerisinde yüksek ihtimalle adet görmenizle sonuçlanır.

Adet söktürücü soğan kürü nasıl hazırlanır ?

Adet söktürücü soğan kürünün yapılışı oldukça basittir. İhtiyacınız olan tek şey 1 adet soğandır.

Tencereye 2 bardak su ekleyin ve kaynatın. (Suyun klorsuz olması önemlidir. Dışarıda rahatlıkla bulabileceğiniz sular da kürü hazırlamada kullanılabilir.)

Soğanı 4 parçaya ayırın.

Soğanın kabuklarını çıkartın.

Kaynatmış olduğunuz suyun içerisine soğanları atın.

Soğanlar atıldıktan  sonra 10 dakika boyunca suyu kaynatmayı devam edin.

Süzün ve ılımaya bırakın.

Soğan kürü nasıl kullanılır ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi soğan kürü ılık şekilde günde 2 kez kullanılmalıdır.  Adet söktürücü soğan kürünün başarıya ulaşması için 10-15 gün düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Düzenli kullanım çok önemlidir. 1-2 gün atlayarak kullanılması etkisini azaltmaktadır. Kadın sağlığı için en etkili besinlerden biridir. Doğal adet söktürücü besinlerin ilk sıralarında yer almaktadır.

10-15 günlük soğan kürü kullanımından sonra 6 ay kullanım bırakılmalıdır. Sonrasında tekrar kürü kullanmaya devam edebilirsiniz. Unutmayın ki bu kür hazırlanır kullanılan soğan kesinlikle beyaz soğan olmalıdır. Soğan kürü hazırlanırken tek kullanımlık olarak hazırlanmalı ve hazırlandıktan sonra tüketilmelidir.

Adet söktürücü soğan suyu kabuğu tarifi

Kısa sürede adet söktürücü arıyorsanız bu tarif tam size göre.

Cezveye suyu doldurun.

Soğanın dış kırmızı kabuklarını alın.

Maydanoz ile birlikte cezveye atın.

5 dakika boyunca kaynatın.

10 dakika boyunca demlendirin.

Soğan suyu kabuğu adet söktürücümüz hazır. Bu tarifi günde 3 kez kullanın. Kısa sürede etkisini göstermektedir.

 

Siz soğan suyu adet söktürücü tariflerinden hangisini kullanıyorsunuz ? Soğan suyu adet söktürücüyü önerir misiniz ? Yorumlarda görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Probleminizin geçmemesi halinde MHRS üzerinden randevu almayı unutmayın.

 

 

adet-söktürücü-soğan-kürü-tarifi

adet-söktürücü-soğan-kürü-tarifi

 

 

 

 

 

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir.

Adet Söktürücü Bitkiler ve Bitki Çayları

Adet söktürücü bitkiler ve çaylar bizim doğal yollarla çözüme ulaşacağımız en iyi yoldur. Çoğu zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir