Adet Söktürücü İlaç ve Reçetesiz İlaçlar

Adet söktürücü ilaç araştırması yapanlar için bir kaç tavsiye niteliğinde bilgi vermeye çalışacağız. Özellikle reçetesiz adet söktürücü ilaçlar hakkında çok fazla ilgi olduğunu görüyoruz. Normal yetişkin bir kadında ortalama 21 gün ile 35 gün arasında değişmektedir. Ama bazı zamanlarda adetimizin geciktiği durumlarla karşılaşırız. Bu durumda aklımıza ilk gelecek şey hamilelik olabilir ama stresli ve heyecanlı bir süreçten de geçtiysek duygusal değişimlerimize tepki olarak da gecikmiş olabilir. Bunlar dışında hormonel durumlar, çevresel faktörler ve mevsime dayalı gecikmeler de söz konusu olabilir. Bu durumların hiçbirine sahip değilsek altta yatan bir hastalıktan şüphe duyabiliriz. Böyle bir durumda ilk yapmamız gereken doktorumuza danışıp doğru adımlar ile hareket etmemizdir.

Eğer bu gecikmeyi önlemek istiyorsanız  olası gecikme durumlarında yardımcı ilaç kullanabilirsiniz. Peki bu ilaçlar nasıl bir görev yapar, ne işe yarar? İçerisinde bulunan östrojen ve progesteron hormonları ile düzenleyerek belli bir forma sokacaktır. Bu özel döneminizde östrojen hormonunuz baskınken aynı zamanda yumurtalıklar çatlamadan önce progestoron hormonunuzun baskın halde olması gerekir. Yumurtalıklar çatladıktan sonra progestoron hormonunuz azalarak kanamanız başlayacaktır. İşte bu noktada hormonlarınız vücutta yeteri seviyede salgılanmıyorsa gecikmelerin gerçekleşebileceğini görüyoruz. Bu ilaçlar ile gecikmeler için bir çözüm üretmiş olabiliriz. Döngü boyunca östrojen ve progestoron hormonlarımızın önemli bir göreve sahip olduğunu fark ediyoruz.

Reçetesiz Adet Söktürücü İlaçlar

Söz konusu ilaç olduğu zaman kesinlikle reçetesiz ilaçları kullanmamanız konusunda uyarıyoruz. Bir çok klinik testten geçse de her ilacın farklı formülü, etken maddeleri ve yan etkileri vardır. Bu nedenle doktorunuz sizin için en iyisini tavsiye edecektir. Burada reçetesizden kastımız doktor kontrolünde olmayan şekilde alınmış demektir. Bir başkasına iyi gelmiş bir ilacı alıp sizin de kullanmanız size de fayda sağlayacağı anlamına gelmeyecektir. Burada bir çok ilaç ismi vermek mümkün ama bu yanlışa düşmemeniz için sizi sağlık kuruluşlarına yönlendirme önerisi yapıyorum. Daha doğru ilaç isimleri ve fiyatları için de eczanelere danışabilirsiniz.

Adet Söktürücü Ve Gebelik

“Peki bu tür ürünleri kullandığımızda gebelik ile alakalı bir problem yaşar mıyız?” diye soracak olan kullanıcılarımız için cevabımız şöyledir; Maalesef birçok kadın bu amaçla kullanılan ilaç ile ertesi gün haplarının etkisinin aynı ölçekte olduğunu sanıyor. Fakat ertesi gün hapları cinsel ilişki sonrasında döllenmenin meydana gelmemesi yani hamileliğin gerçekleşmemesi için sperm ile döllenen yumurtanın rahme tutunmasını önler. Böylelikle hamile kalma olasılığını düşürür. Bu ilaçlar ise içerisinde bulunan hormonlar ile sadece yumurtalıkların düzenli bir şekilde çatlamasına yardımcı olur. Aslında düşünüldüğü gibi hamileliği sonlandırmak gibi amaçlar için kullanılmaz. Merak edilen ise bu ve benzeri ilaç gebeliği sonlandırır mı konusunda da yanlış bilinen bu doğruyu da düzeltmiş olalım.

Hatırlatma olarak söylemekte fayda var bu gibi şeyleri ve diğer tüm ürünleri doktorunuz reçete ile verdiği takdirde ve doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca kullanmanız. Sizi olası yan etkilerden koruyacağı kadar hormonlarınızın senkronize çalışmasına da engel olmayacaktır. Açıkçası bu amaçla kullanacağınız hap kaç günde söktürür şeklide bir izah yapmanın doğru olmadığını da belirtelim. Yaşadıklarınızın vücudun doğal bir dengesi ve çalışma sistemi olduğunu hatırlatmak isterim.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir.

Adet Söktürücü Bitki Çayları, Yiyecekler ve Doğal Yöntemler

Geciken Regl Dönemi İçin Etkili Çözüm Önerileri Kadınlık hormonlarının düzenli salgılanması için her ay düzenli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir